Про засідання Ради Гільдії медоварів 23.11.2019 р.

Протокол засідання Ради Гільдії медоварів України.

 

м. Київ                                                                                       23.11.2019 р.

Присутні члени Ради:

                Барабаш В., Литовченко О., Дейнека Ф.,  Вовнянко М., Дмитрук В.,

Сищук Р., Бугарь О., Олійник О.,  Лабага К.

                                    Запрошені: Кочерга В.,  Василець Ю.

Відсутні члени Ради :

Мироненко М., Лєбухов Г., Герб П., Лецин К., Тимощук А., Литвиненко В.

                                                                   Порядок денний

  1. Підсумки роботи 2019 року.
  2. Визначення напрямків і плану роботи на 2020 рік.
  3. Розгляд заяв на вступ у члени організації.
  4. Різне.

Присутні члени Ради привітали Олександра Литовченка з Днем народження.

  1. По першому питанню доповів Барабаш Василь.

Він зосередив свій виступ на тих питаннях, які не були вирішені протягом минулого року, але робота по їх вирішенню ведеться, а саме: зміни до законодавства України, що стосуються зняття статусу підакцизних товарів для напоїв медових, виготовлених шляхом бродіння без додавання етилового спирту. Було проінформовано про наради і зустрічі в ТПП і Кабінеті міністрів України, з народними депутатами України стосовно занесення напоїв медових до категорії харчових продуктів. Були зроблені запити до кількох держав з проханням надати інформацію про схему оподаткування виробництва аналогічних напоїв в цих країнах. Прийшли до висновку, що діюча система оподаткування в Україні є гальмом розвитку виробництва крафтових вин та медових напоїв. Василь Барабаш озвучив результати власного дослідження по отриманню бюджетом України мільйонів гривень від надходжень за податок на право виготовлення цих напоїв при внесенні змін в законодавство.

На прохання членів Ради Володимир Дмитрук розповів про проблеми легалізації виробництва і продажу напоїв медових. При теперішніх умовах оподаткування чесно працювати в цій галузі практично неможливо. Тому і немає притоку виробників вин і медових напоїв  охочих  вийти з  «тіні». Про це Володимир  вже повідомляв  у своєму виступі на  семінарі «Продуктивне бджільництво», що проходив 29-31 жовтня в Торгово-промисловій палаті України.

Також було обговорено підсумки участі ГО «Гільдія медоварів України» в конгресі Апімондії в Канаді.

Далі Василь Барабаш підвів підсумки роботи за минулий рік по організації проведення конкурсів питних медів і ярмарків. Ним було дано негативну оцінку проведеному без згоди ГО «Гільдія медоварів України» конкурсу питних медів в Ст. Салтові в жовтні 2019 року.

В зв’язку з відсутністю, по поважних причинах, секретаря Гільдії Володимира Литвиненка, його звіт про сплату заборгованості членських внесків перенесено на наступне засідання Ради.

  1. Обговорили процес підготовки до семінару в Тернополі, що пройде 30.12–01.12.2019 року. З інформацією про підготовку виступив Володимир Дмитрук.

Також було прийнято рішення не змінювати формат конкурсу питних медів в м. Київ і провести його в два етапи – 25 січня та 22 лютого 2020 року. Вартість першого зразка – 400 грн, другого – 300 грн, третього і наступних – 200 грн.  Для підтвердження високої якості своїх напоїв члени «Гільдії» як мінімум один раз на два роки повинні здавати свої зразки напоїв на конкурс. В разі невиконання цього рішення передбачено штраф у розмірі 500грн. Поступила пропозиція  зменшити кількість нагород в номінаціях: залишити одну золоту, одну срібну і одну бронзову медаль. На місцях дізнатись про можливість виготовлення медалей і кошторис проекту. Доопрацювати дизайн дипломів. Остаточне рішення по цих питаннях прийняти на наступному засіданні Ради.

Надійшла пропозиція від Олександра Бугаря провести наступного року курси дегустаторів медових напоїв для підвищення навичок оцінки виробленої продукції. Пропозиція підтримана.

Наступне засідання Ради призначено провести напередодні конкурсу питних медів –  25 січня  2020 року.

  1. Було розглянуто заяви на вступ в «Гільдію» від Бондаря Михайла з м. Шостка та Пономаренка Олександра з м. Рівне.

В зв’язку з тим, що документи на вступ в «Гільдію» від Михайла Бондаря поступили не в повному об’ємі, рішення  по його кандидатурі перенесено на наступне засідання Ради, а Пономаренка Олександра прийнято в члени «Гільдії».

 

 

Голова зборів                                                             Барабаш В.

 

Секретар зборів                                                          Дмитрук В.

 

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.