… і лунав Гімн бджолярів

vs124(Репортаж в районній газеті “Баришівський вісник”)

Якщо географічний центр України знаходиться в селі Мар’янівці на Черкащині, то центр українського бджільництва – в урочищі Бірки (с.Селище) Баришівського району на Київщині. І про це місце знають усі досвідчені бджолярі. Адже саме тут, на «експериментальній» пасіці В.О.Соломки (більш відомого як Дід Василь), узимку 2004 року розпочалося відродження медоваріння в Україні. І саме сюди щороку новачки й авторитетні знавці бджолиної справи з’їжджаються на тематичні зібрання, семінари та майстер-класи.

Минулої суботи для жителів Селища й сусідніх сіл за підтримки Селищанського сільського голови О.В.Лазька та керівника Селищанського відділення ТОВ «Агро-С» С.С.Харсуна була організована непересічна подія – перший майстер-клас із варіння медового пива, проведений представниками ради Бджолярського Кругу, Гільдії медоварів України.

Під віковими дубами, перед приміщенням сільського клубу, легкий вітерець колихав хоругви об’єднань пасічників і медоварів різних регіонів України, а у виконанні самих винуватців заходу та місцевого колективу художньої самодіяльності урочисто звучав Гімн бджолярів (автор – В.О.Соломка).

Екскурс в історію розвитку медоваріння в Україні та започаткування Бджолярського Кругу зробив почесний медовар і почесний пасічник України Василь Олексійович Соломка, відзначивши, що українські питні меди визнані в усьому світі (підтвердженням цього є перемоги в міжнародних конкурсах, починаючи з 2007 року), а для іноземців вважається престижним привезти додому українську «медівку».

До речі, як зазначив Дід Василь, іноземці (у тому числі й посли) – часті гості його «Пасіки», де неодноразово проводилися всеукраїнські конкурси та «підвищували кваліфікацію» бджолярі сусідніх країн.

Вітали на благословенній землі друзів із Волині, Слобожанщини, Полтавщини, Прикарпаття, Сумщини, Черкащини, Кіровоградщини, Донеччини, Дніпровщини (колишньої Дніпропетровщини), Чернігівщини, Львівщини голова Гільдії медоварів України Василь Степанович Барабаш, кошовий Бджолярського Кругу України Анатолій Петрович Ворона.

Відвідали захід і представники районної влади – перший заступник голови Баришівської райдержадміністрації В.М.Гордієнко, голова районної ради В.А.Гуменюк, депутат районної ради В.О.Зозуля, які не тільки віншували діяльність бджолярів, а й висловили сподівання, що український питний мед стане брендом як шотландське віскі, кубинський ром і французькі вина.

Після урочистостей усі учасники заходу перейшли до найцікавішого – майстер-класів. Про варіння медового пива за двома технологіями – з пивного концентрату та зернової сировини – розповідали почесний пасічник, піонер медоваріння України Олександр Кобцев (смт Талалаївка), директор фірми «БірМастер» Олександр Щиголь (м.Київ), голова Криворізької гільдії медоварів Геннадій Лебухов. Голова Гільдії медоварів України, баришівчанин Василь Барабаш та переможець цьогорічного Всеукраїнського конкурсу медоварів, яготинець Володимир Біляш, зі своїм учнем Володимиром Литвиненком демонстрували технології варіння питного меду.

Одночасно слухачам надавалися пояснення, коментарі та консультації провідних майстрів медоваріння України, лауреатів міжнародних, всеукраїнських і регіональних конкурсів, які в свою чергу ділилися досвідом і обговорювали проблемні й нагальні питання бджолівництва.

Скупчувалися присутні й біля прилавків із медовою продукцією, обладнанням для різного роду медоваріння, дріжджами й підкормками, із цікавістю переглядали фахову літературу та періодику. Широкий асортимент якісної продукції був і в ятках місцевих підприємців Т.О.Цвілій і Т.О.Янути.

На трьох багаттях кипіли казани з ароматним медовим суслом, яким смакували всі бажаючі  (тут помилка – пригощали не суслом, а готовими охолодженими медовим пивом і квасом, а також медівками, а зварене сусло заправлене за технологіями поставлене виброджуваться на “Пасіці ДіДа  Василя”, ВС) , а на четвертому майстер своєї справи Олексій Маркович Надоленко готував апетитну козацьку кашу, якою щедро пригощали учасників і гостей заходу.

… І лилися медові ріки під час частування кашею, і звучали українські народні пісні, і лунав Гімн бджолярів:

Медом і хлібом з синами і дідом

Ми відбудуєм країну,

Разом з бджолою всім нашим Роєм

Славимо ми Україну!

 

Опубліковано у Новини. Додати до закладок постійне посилання.